Black Friday NotinoBlack Friday Notino
Módne nechty: trendy manikúry pre krátke a gélové nechty

Módne nechty: trendy manikúry pre krátke a gélové nechty

Minulý rok priniesol mnoho zmien nielen v štýlových trendoch v obliekaní. Trendy v nechtovom dizajne tiež prešli viacerými dôležitými zmenami. Už sa nebojíme byť sami sebou. Moderný štýl je odrazom nášho stavu a nálady.

Trendy v manikúre a dizajne nechtov sú horúcou témou pre milovníčky módy a nežnejšie pohlavie, ktoré sa neúnavne usilujú o krásu, aby si vytvorili vlastný jedinečný štýl a dokonalý imidž.

Módny vzhľad sa dnes nezaobíde bez módnej elegantnej manikúry na rukách. Čo je to trendový look bez štýlového a rozkošného dizajnu nechtov – jednoduchého a minimalistického alebo jasného a lesklého.

Minulý rok priniesol mnoho zmien nielen v trendoch v obliekaní. Aj nechtový dizajn prešiel mnohými zmenami. Už sa nebojíme byť sami sebou.

Móda sa stala viac než len pekným obrázkom. Štýl je teraz odrazom nášho stavu. Zamilovali sme si prirodzenosť, ľahkosť a jednoduchosť. Chceme viac vyjadriť svoju individualitu a užiť si niečo ľahké a bezstarostné.

Áno, áno, to všetko vidíme aj v trendoch na nechty. Rovnako ako oblečenie, aj dizajn nechtov (alebo jeho nedostatok) je o psychológii.

V minulosti sme sa stretli s gradientnou, vesmírnou, mramorovou, matnou manikúrou, vtipnými nálepkami, kaviárom a piercingom na nechtoch. Pamätáte si všetky tie triky? A všetky dnes nie sú také populárne ako pred niekoľkými rokmi.

Pozrime sa teda, čo je v tejto sezóne horúce. Sme si istí, že nájdete niekoľko nových nápadov nielen pre dlhé gélové nechty, ale aj pre tie krátke.

Trendove laky na nechty na NOTINO.SK

Trendy v manikúre: módne tvary nechtov, farebné odtiene a najlepšie techniky nail-artu tejto sezóny

Zdá sa, že prísť s niečím novým a jedinečným v oblasti nechtového dizajnu už nie je možné. Majstri nechtového umenia sa však snažia vytvárať nové riešenia a typy nechtového dizajnu a ponúkajú nám to najlepšie z vytvorených manikúr.

Súčasné trendy v manikúre a populárne trendy si vyžadujú sofistikovanú a nenápadnú manikúru na krátkych a stredne dlhých nechtoch s prirodzeným tvarom – ovál, mandľa, zaoblený štvorec.

Dievčatá, ktoré chcú mať extravagantnú manikúru, však nemusia byť smutné, pretože niektorí návrhári ukázali na módnu sezónu 2022-2023 úplne iné trendy v manikúre: trendy sú aj dlhé, ostré nechty.

3D dizajn nechtov modny trend chrome blob
Half Moon Manicure Trend Polmesačné modne nechty
Preto môžeme s istotou povedať, že móda je rozporuplná a výber je na vás – či už ide o módnu manikúru na krátke nechty alebo pôsobivú manikúru na ostré nechty.

Okrem toho nezabudnite na neodolateľnú manikúru s lesklými kamienkami alebo sofistikovanú nude manikúru na nechty, ktoré sú tiež trendy v rokoch 2022-2023.

Moderné trendy v manikúre vám umožňujú experimentovať a vytvárať zaujímavé novinky a originálne vzory, ktoré vás určite potešia a inšpirujú každý deň.

Módna manikúra “Negative Space”

Aktuálna technika ” negative space”, čo je manikúra vykonávaná bezfarebným lakom na nechty – keď časť nechtu nie je nalakovaná a je ponechaná bez farebného náteru.

Rôzne geometrické vzory a výtlačky v manikúre ” negative space” vyzerajú originálne a štýlovo, priťahujú pozornosť a osobitný záujem o elegantnú manikúru.

Odvážte sa vykonať módnu manikúru v rôznych odtieňoch: do kancelárie je najlepšia čierna a biela, ale na každodenný život si vyberte zaujímavé svieže farby gél laku na nechty.

Módna manikúra Negative Space - Trend na nechty

Farebná francúzska manikúra

Farebná francúzska manikúra - Modny trend na nechty
V posledných rokoch sa farebná francúzska manikúra stala takou populárnou, že konkuruje bielej francúzskej manikúre. Farebný French 2022 je univerzálny – v novej sezóne môže byť žiarivý a neónový, jemný a delikátny. Môže mať dokonca rôzne odtiene špičiek a podkladu.

Vnímanie tohto dizajnu môže byť úplne odlišné – závisí od jasu podkladu a farby špičiek. Najčastejšie sa ako základ používa mliečna, ružová alebo béžová farba. Takéto odtiene sú univerzálne a budú vyzerať harmonicky s akoukoľvek farbou nechtových tipov. Táto manikúra ozdobí krátke aj dlhé nechty v každom ročnom období.

Zlatá alebo strieborná fólia na nechtoch

V rokoch 2022-2023 môžeme očakávať, že sa zlaté alebo strieborné fólie objavia všade. Vyzerajú veľmi elegantne a sú skvelou voľbou pre všetky ročné obdobia.

Fóliová manikúra osloví takmer všetky módne nadšenkyne, pretože tento trend nechtov vyzerá skvele, ale má aj veľa variácií, ktoré vám umožnia zachovať si individualitu.

Fólia sa používa ako základný náter a na zvýraznenie zvýraznených prstov, vytvára 3D ornamenty, abstraktné vzory, používa sa na každodenný a večerný dizajn.

Tento trend sa kombinuje s rôznymi typmi dizajnu: mramorová manikúra, Half Moon Nail a klasický French, položené na lesklých a matných povrchoch, v kombinácii s rôznymi farbami.

Zlatá alebo strieborná fólia na nechtoch - Modny Trend

“Glazed Donut” nechty (nude manikúra s perleťovým leskom)

Glazed Donut nechty nude manikúra s perleťovým leskom
Hailey Bieber je túto sezónu skutočnou trendsetterkou, dievča nás nikdy neprestane udivovať svojimi kozmetickými riešeniami. Možno ste už počuli o ” Glazed donut skincare”, ktorá sa stala jedným z hlavných trendov v líčení na leto 2022.

Teraz na sociálnych sieťach začala aktívne zverejňovať fotografie manikúry inšpirovanej perlovými nechtami, ktoré modelka prvýkrát ukázala na slávnostnom Met Gala.

A teraz tento dizajn nechtov sľubuje, že sa stane najhorúcejším trendom manikúry tejto sezóny. Po prvé, je taký univerzálny, že sa hodí na všetky tvary a dĺžky nechtov.

Po druhé, nude odtiene, v ktorých sa táto manikúra najčastejšie robí, budú na nechtoch vyzerať skvele aj po dvoch týždňoch nosenia, takže si môžete dať načas a nechať si od svojho manikéra urobiť novú úpravu.

Kamifubuki manikúra a konfety na nechtoch

Tohtoročné trendy v manikúre naznačujú trendovú manikúru v štýle kamifubuki, čo sú rôznofarebné kruhy, štvorce alebo trojuholníky, ktoré môžu zdobiť vaše nechty.

Originálne konfety navrstvené na nechtoch v určitom tvare a poradí môžu vytvoriť veľmi sofistikovanú manikúru: hravú a zábavnú, jemnú a vzdušnú.

Módna manikúra kamifubuki môže byť vyhotovená v rôznych štýloch: slávnostná a magická manikúra na špeciálnu príležitosť, ako aj ľahká a neobvyklá v jasných farbách gél laku.

Kamifubuki nail Kamifubuki nail

Jelly nails

Jelly nails
Jelly nails je originálny trend, ktorý k nám prišiel od orientálnych nechtových dizajnérov. Má špeciálnu textúru, ktorá vizuálne pripomína želé, čo dodáva nechtom neobvyklý vzhľad a okamžite upúta pozornosť. Ak ste unavená z monotónnej manikúry a vyskúšala ste všetky lesklé a matné odtiene, táto možnosť je určite pre teba.

Jemná sirupová manikúra, ktorú zbožňujú Kórejčania. Najzákladnejšia a najminimalistickejšia možnosť, ale veľmi jemná a štýlová – povrch akoby pripomínal jahodový sirup.

Jednofarebné nechty bez dizajnu, vykonávané technikou želé nechty, sú ako cukríky; farba sa ukáže ako polopriehľadná, ako svetlý karamel, a zároveň veľmi šťavnatá. Ideálne na rozjasnenie šedivých školských dní!

Zvieracie vzory (leopard alebo zebra)

Ďalší trend, ktorý sa nevzdáva! Zvieracia potlač vyzerá v manikúre odvážne a sviežo, najlepšie sa hodí na dlhé nechty a je vhodná ako svetlé akcenty. Napríklad v kombinácii s negatívnym priestorom alebo béžovou farbou.

Ďalším variantom tohto trendu je Animal French. Tento dizajn kombinuje drzosť a klasiku: namiesto dokonale plochého bieleho pruhu na špičke nechtu skúste zobraziť zvieraciu potlač. K dispozícii sú nielen klasické odtiene: ak chcete pridať farbu, použite neónové laky.

Zvieracie vzory nechty (leopard alebo zebra)

Nude Nails – Prirodzené a v telových farbách

Nude Nails – Prirodzené a v telových farbách
Po niekoľkých lockdownov sa mnohí ľudia rozhodli vzdať sa bežného gélového laku na nechty – a veľmi sa im to páčilo! Niekoľko rokov trvajúca “manikúrová horúčka” sa skončila – zdá sa, že trend prirodzenosti sa konečne ustálil aj v nechtovom priemysle.

Niekedy sú pre gélové nechty najlepšie jednoduché a neutrálne odtiene. Koniec koncov, viete, že nebudete ľutovať nude farbu toľko ako niečo odvážnejšie. Prírodné nechty zostanú na jeseň, to je isté.

Ďalšou výhodou neutrálnych odtieňov je, že v porovnaní s výraznými odtieňmi nebude odrastanie nechtov také viditeľné, takže môžete predĺžiť životnosť svojej gélovej manikúry. Ak máte radi minimalizmus, ružovo-béžový odtieň vám bude zaručene vyhovovať.

Rhinestones Nails – Kamienky na nechtoch

Kamienková manikúra je späť, aj keď niektorí odborníci tvrdia opak! Najdôležitejšie je vybrať si správny dizajn a odtiene, ktoré nekričia, aby vaše nechty nevyzerali príliš krikľavo a rušivo.

Dizajn s kamienkami urobí každú manikúru slávnostnejšou a originálnejšou, ale pri výbere manikúry s kamienkami musíte mať na pamäti jedno dôležité pravidlo: je dôležité to nepreháňať. Ak ste si nikdy nerobili manikúru s kamienkami, ale chcete to skúsiť, začnite s niečím jednoduchým, napríklad s jedným alebo dvoma kryštálmi na prstenníku.

Kamienky nie sú len slávne kryštály Swarowski, ale aj bublinky, polovičné korálky, sklenené kamene atď. V súčasnosti sa manikérky čoraz častejšie rozhodujú pre 3D akrylové kamienky, ktoré sú rovnako žiarivé ako kamienky Swarovski a sú oveľa lacnejšie.

Rhinestones Nails – Kamienky na nechtoch

Abstraktné tvary a víry

Abstraktné tvary a víry na nechtach
Abstraktné vzory sú obľúbeným trendom v súčasnom dizajne nechtov. Módne abstraktné nechty sú kombináciou rôznych potlačí a vzorov, ktoré spolu vytvárajú nezvyčajnú a niekedy zložitú abstrakciu.

Aj abstraktný dizajn manikúry vytvárajú remeselníci pomocou kombinácie farieb a rôznych geometrických prvkov: škvŕn, bodiek, ťahov, čiar, kudrliniek, abstraktných tvárí a tvarov.

Takýto dizajn je vhodný pre akýkoľvek obrázok. Môže byť jasný alebo jemný, na dlhých alebo krátkych nechtoch, zladený s oblečením alebo v módnych farbách sezóny.


Ako nájsť najlepší tvar nechtov

Mandľový tvar nechtu

Na predĺženie a stenčenie prstov

Najlepší tvar nechtov na rukách: Mandľové nechty. Tento tvar je po stranách tenký a v spodnej časti tenký a okamžite upúta pozornosť. Pilníkom opíľte obe strany nechtu a vytvarujte špičku, pričom voľný okraj zúžte, aby vznikol vrchol.

okrúhly tvar nechtov

Krátke prsty

Najlepší tvar nechtov na rukách: Okrúhle nechty. Tento tvar predlžuje prsty a robí ich štíhlejšími. Vďaka okrúhlym nechtom vyzerá aj široké nechtové lôžko tenšie. Začnite pilovaním a dodržiavajte prirodzený tvar končekov prstov. Potom otočte ruky a skontrolujte symetriu krivky.

Oválny tvar nechtov

Široké nechtové lôžka a dlhé nechty

Najlepší tvar nechtov na rukách: oválne nechty. Tento obľúbený lak z prehliadkových mól predĺži vaše nechty do šírky aj do dĺžky. Má podobný tvar ako mandľa, ale je trochu tupší. Pilníkom opracujte každú stranu nechtu a mierne ho zahnite smerom k stredu nechtu, aby ste vytvorili vajcovitý tvar.

Štvorcový tvar nechtov

Nízka údržba

Najlepší tvar nechtov na rukách: štvorcové nechty. Ak máte dlhé, úzke nechtové lôžko a máte radi krátke nechty, tento tvar je pre vás. Hľadáte extra dĺžku? Milovníčky akrylu sa radujú: dlhé štvorcové nechty sú dokonalým plátnom pre módne odtiene a nechtové umenie. Tento tvar dosiahnete pilovaním v rovnej línii pozdĺž voľného okraja.

squoval tvar nechtov

Univerzálny tvar

Najlepší tvar nechtov pre vaše ruky: Squoval Nails. Hodí sa pre každého! Tento univerzálny tvar nechtov vyzerá dobre na krátkych aj dlhých prstoch. Čiastočne oválny a čiastočne štvorcový tvar sa veľmi ľahko udržiava na krátkych nechtoch. Začnite pilovaním rovnej hrany, potom jedným dlhým ťahom zaoblite rohy a spojte voľné hrany. Otočte ruky k sebe a podľa potreby ich upravte.

Dlhý štvorec tvar nechtov

Diva

Najlepší tvar nechtov pre vaše ruky: Dlhé štvorcové nechty. Ak máte dlhé, úzke nechtové lôžko a uprednostňujete dlhé nechty alebo akryl, potom je tento tvar určený práve pre vás. Na dlhých štvorcových nechtoch vyzerajú dobre módne odtiene a umenie nechtov, ako napríklad ombré. Tento tvar dosiahnete pilovaním v priamej línii cez voľný okraj a rovnobežne s bočnou stranou. Ideálne na pilovanie iných tvarov, keď chcete zmeniť tvar na iný. Tento tvar je tiež jedným z našich najobľúbenejších tvarov, ktoré pre Kardashianky vytvoril nechtový technik @chaunlegend.

stiletto tvar nechtov

Krátke prsty a dlhé nechty

Najlepší tvar nechtov na rukách: nechty v tvare špice. Ide o tvar určený na dlhé nechty (odporúčame používať akryl), ktorý je zakončený ostrým hrotom. Má podobný tvar ako mandľa, ale je špicatejší. Nájdite stred špičky nechtu, potom vytvarujte obe strany a mierne ich zúžte smerom k špičke nechtu. Potom začnite formovať špičku a zužujte voľný okraj, aby ste vytvorili vrchol.

tvar nechtov balerina

Pre nadšencov akrylu

Najlepší tvar nechtov pre vaše ruky: balerínske nechty alebo rakvičkové nechty. Tento tvar si vyžaduje starostlivosť v salóne. Sú dlhé, tenké, so štvorcovou špičkou, vhodné pre dlhé, tenké prsty a hranaté kožičky. Nazývajú sa balerínky (alebo nechty na nohách), pretože ich špička pripomína špicatú topánku. Hľadáte niečo ostrejšie? Vyskúšajte rakvové klince – majú viac zakrivený tvar ako balerínky a menej zaoblený tvar po stranách klinca.

Lipstick rvar nechtov

Influencerka

Najlepší tvar nechtov na rukách: Lipstick Nails. Buďte trendsetterom! Rovnako ako váš obľúbený odtieň, aj tento štvorcový štýl nechtov je šikmo naklonený, vďaka čomu je tvar vašich nechtov úplne jedinečný.


Fashionista | Last Updated:   August 30, 2022