Black Friday NotinoBlack Friday Notino
7 základných kabeliek v ženskom šatníku

7 základných kabeliek v ženskom šatníku

Kompletný základný šatník zahŕňa nielen oblečenie, ale aj doplnky, topánky a šperky. Aby základný šatník dobre fungoval, musíte myslieť na všetky detaily. V tomto článku vám ukážeme, ako si vybrať tú správnu základnú kabelku do vášho šatníka.

Základné kabelky nie sú len súborom univerzálnych doplnkov, ale celým systémom, ktorý pomáha zvýšiť funkčnosť vášho šatníka. Môžu doplniť akýkoľvek vzhľad na rôzne príležitosti. Treba si tiež uvedomiť, že práve kabelka je často nositeľkou imidžu a podlieha menej drastickým módnym trendom ako všetko naše oblečenie. Keď si teda vytvoríte vlastnú vrstvu kvalitných kabeliek, budete ich môcť používať dlhé roky.

Tote kabelky

Pravdepodobne najpraktickejší a najobľúbenejší model, ktorý prišiel do módy vo filmoch o ženách, ktoré si samy vytvorili. Je vyrobená z odolnej, ale pružnej ekokože, ktorá sa nemačká ani nestráca tvar, a čo je najlepšie, zmestí sa do nej všetko od notebooku a dokumentov až po preplnenú kozmetickú taštičku. Je to návyková taška, ale nezabúdajte, že hoci je funkčnejšia ako všetky ostatné, nie vždy je vhodná.

Podľa stylistov dodáva táto taška vzhľadu uvoľnenosť a parížsku ležérnosť. Preto je ideálny na kombinovanie s casual štýlom, bez toho, aby pôsobil preplnene: klasický trenčkot + rozšírené džínsy a voľná košeľa. Ak uprednostňujete biznis štýl alebo vás dress code zaväzuje k prísnejšiemu oblečeniu, tento model je na takéto snímky príliš veľký. Na pracovný odev budete potrebovať štruktúrovanejšiu tašku strednej veľkosti.

Kabelka Baguette

Taška, ktorú vytvoril módny dom Fendi v 90. rokoch, sa pevne usadila v našich mysliach ako retro prvok z minulosti. V roku 2020 sa k nám bageta vrátila ako trendový doplnok, ale stala sa takou obľúbenou u influencerov, že tu zjavne zostane ešte dlho.

Tento model je vhodný najmä na slávnostné príležitosti, večierky a romantické stretnutia. Malá veľkosť kabelky znamená, že vám počas večera nebude prekážať, a prítomnosť remienka alebo retiazky ju odlišuje od spojky. Dá sa použiť aj v ležérnejšom štýle: s oversized bundou, základným tričkom a nohavicami rovného strihu.

Crossbody kabelka

Je to malá, kompaktná kabelka na dlhom popruhu, pôvodne určená na nosenie cez rameno, ale teraz je príjemné si ju jednoducho hodiť na jednu stranu. Štylisti odporúčajú zvoliť si takýto model vo veľkosti, ktorá nie je príliš veľká, inak bude vyzerať skôr smiešne ako elegantne.

Nevyhnutná podmienka pre štýlový crossbody spôsob je vyhnúť sa športovým prvkom v outfite alebo strohému oblečeniu, ako je priliehavé sako a ceruzková sukňa.

Štruktúrovaná obdĺžniková kabelka

Tento model vďaka svojmu pevnému korpusu dokonale drží tvar a dodáva tak každému vzhľadu nádych prísnosti a striedmosti. Ideálne na obchodné stretnutie alebo čiernobiely outfit do kancelárie. Vzhľadom na tieto vlastnosti je najlepšie zvoliť pre takéto kabelky základné odtiene, pretože jasné a neónové farby budú vyzerať nevhodne.

Existujú úplne odlišné veľkosti týchto modelov: od malých kabeliek, do ktorých sa zmestí len telefón, kľúče a peňaženka, až po väčšie. Tu sa môžete rozhodnúť podľa vlastných preferencií a pohodlia: vo všetkých variantoch je ideálna na pracovný deň.

Bucket kabelky

Ideálne, ak chcete netradične tvarovaný doplnok, ale zároveň chcete, aby vám dlho vydržal. Kabelka typu bucket je už dlho súčasťou parížskeho štýlu a stále patrí k obľúbeným základným taškám v meste. Navyše je vďaka svojej konštrukcii pomerne priestranná a jej dizajn dodáva vzhľadu akcent.

Tento model dokonale zapadne do každého jesenného outfitu, či už ide o voľný kabát alebo prešívanú páperovú bundu. Snažte sa vyvažovať kabelku so základnými, nevýraznými kúskami.

Ruksak

Hoci sú ruksaky obľúbenejšie u mladšej generácie, môžu sa harmonicky začleniť do vzhľadu každej ženy bez ohľadu na jej vek.

Hlavné kritériá pre výber základného ruksaku: stredná veľkosť, matná štruktúra a hladký materiál. Odborníci neodporúčajú vyberať semiš, pretože batoh je vec, ktorá prichádza do maximálneho kontaktu s oblečením, takže sa môže rýchlo vziať za svoje.

Klasické modely sú ideálne pre ležérny alebo uvoľnenejší štýl s nádychom športovej elegancie a sú vhodné aj do práce, ak váš outfit nie je príliš formálny.

Hobo

Tento model je vyrobený prevažne z mäkkého materiálu a nemá ostré línie, ale nevyzerá ani príliš uvoľnene. Mnohí ľudia si obľúbili kabelku hobo pre jej strih a pohodlie pri nosení na ramene, na rozdiel od objemnej tote, ktorá je rovnako priestranná.

Je vhodný na každodenné prechádzky aj na na večeru v reštaurácii. Ak si nechcete kupovať obrovskú nákupnú tašku, ale miniatúrne možnosti vám nevyhovujú, rozumným riešením je pre vás hobo.


Ako si vybrať?

1.Prva vec pri výbere základnej kabelky je farba. Vo vašom šatníku by mali byť aspoň dve základné kabelky: tmavá a svetlá.

Tmavá kabelka môže byť tmavosivá, tmavomodrá, tmavozelená, hnedá, tmavá fialová, vždy aktuálna farba bordó, tmavá lila, zrelá baklažánová atď. Všimnite si, že som nespomenul čiernu farbu. Napriek svojej univerzálnosti je čierna farba aktívna, takže čiernu tašku je oveľa ťažšie zakomponovať do súprav ako akúkoľvek inú tmavú tašku. Čierna taška pôsobí ležérne a na tmavosivom grafitovom kabáte sa stráca.

Pri výbere svetlej základnej kabelky uprednostnite béžovú, púdrovo ružovú, púdrovo ružovú, ecru, svetlosivú, taupe (sivobéžovú).

Pri základnej kabelke sa oplatí vyhnúť bielej farbe. Rovnako ako čierna, aj biela je veľmi aktívna farba a biela taška bude vždy vynikať na pohľad. Bielu tašku je oveľa ťažšie zakomponovať do outfitu ako iné svetlé neutrálne farby.

Tiež vám odporúčam, aby ste si zaobstarali ďalšiu kabelku vo výraznej farbe. Pomocou výraznej kabelky môžete zriediť tmavé a svetlé oblečenie, vytvoriť farebný akcent, a tým urobiť obraz zaujímavejším a štýlovejším.

Dôležitá je aj farba kovania na taške. Vyberte si tašky s kovaním vo farbe kovu, ktorý dominuje vášmu šatníku (zlatá, strieborná, medená). Ideálne je nájsť kabelku, ktorej farba kovania je neutrálna a neviditeľná.

Ak si nemôžete dovoliť hneď niekoľko základných tašiek, kúpte si jednu v ušľachtilej sivej alebo taupe farbe (sivobéžovej). Tieto farby sa hodia k svetlému aj tmavému outfitu.

2. Druhým dôležitým faktorom pri výbere kabelky je dizajn. Venujte pozornosť dizajnu tašky. Dizajn základnej kabelky by mal byť stručný, s minimom detailov a príslušenstva. Kabelka by mala mať minimum zipsov, vreciek, nitov, aplikácií atď. Pamätajte, že čím je taška ozdobnejšia, tým je menej univerzálna a tým ťažšie sa bude hodiť k viacerým outfitom.

3.Ďalším dôležitým kritériom pri výbere kabelky by mala byť jej veľkosť. Veľkosť kabelky závisí od vašej výšky a postavy. Ak ste napríklad nízka a štíhla, príliš veľká kabelka vás opticky zmenší. Ak ste vysoká a objemná, príliš malá taška vás zväčší. Pri výbere kabelky preto dávajte pozor na jej veľkosť. Počas nakupovania si ho vyskúšajte a prezrite si proporcie v zrkadle v celej výške.

4. Kvalita kabelky je tiež veľmi dôležitá. Základná kabelka by mala byť kvalitná, najlepšie z kože. Samozrejme, že takáto kabelka nebude veľmi lacná, ale mali by ste mať na pamäti, že kvalitná kabelka vám pri správnej starostlivosti vydrží dlho.

Možnosti základných kabeliek sa môžu rôzniť v závislosti od vášho životného štýlu. Niektorí ľudia potrebujú napríklad základnú kabelku, ktorá je dostatočne veľká na uloženie dokumentov a notebooku, zatiaľ čo iní môžu uprednostniť malú kabelku cez rameno alebo batoh.

Fashionista | Last Updated:   February 25, 2022