Black Friday NotinoBlack Friday Notino
Domáce outfity – čo nosiť doma, aby ste vyzerali štýlovo

Domáce outfity – čo nosiť doma, aby ste vyzerali štýlovo

Doma často nosíme oblečenie, ktoré už nemôžeme nosiť vonku, a je škoda ho vyhodiť. Ale čo keby ste sa vzdali bežného vyťahaného trička a vyblednutých nohavíc?

Dokonca aj doma musíte vyzerať krásne, pretože vám to dodá sebavedomie a zlepší náladu. Povieme vám, aké domáce outfity si teda vybrať, aby ste vyzerali štýlovo. Rozoberieme časté chyby pri zostavovaní domácich outfitov a ukážeme vám, kde nájdete kvalitné oblečenie do domácnosti.

Určite sú dni, keď sa najpohodlnejšie a najpríjemnejšie cítite v natiahnutom tričku a starých nohaviciach, ale štýlové a estetické oblečenie by malo byť aj vo vašom domácom šatníku, a tu je dôvod, prečo:

  • Krásne domáce oblečenie zlepšuje náladu a mení vaše sebavedomie;
  • Úhľadná domáca súprava vám pomôže lepšie sa sústrediť, ak pracujete z domu (nezabudnite pridať topánky! zázračne sústredia vašu pozornosť a presunú vaše myšlienky z domova do “kancelárie”);
  • Kuriéri, nečakaní hostia a susedia vás nebudú nútiť behať po byte a hľadať slušné nohavice, pretože už teraz vyzeráte dobre;
  • S krásnym domácim oblečením nemôžete len tak impulzívne prejsť z práce/dovolenky na upratovanie;
  • Ak sa často venujete vareniu a bojíte sa, že si zašpiníte oblečenie, okrem vyťahaného trička si môžete kúpiť krásnu zásteru.

Aké by malo byť domáce oblečenie

Predtým, ako sa začneme zaoberať pohodlným domácim oblečením, ktoré bude vyzerať štýlovo a elegantne, zistíme, aké by malo byť domáce oblečenie vo všeobecnosti:

1. Pohodlné

Pohodlne domace oblecenielake pajamas
Domov je miesto na relaxáciu a oddych, preto sa nechcete zväzovať tesnými korzetovými šatami, úzkymi džínsami a nepohodlnými blúzkami. Vyberte si oblečenie, ktoré je pohodlné na ležanie na pohovke, polievanie kvetov alebo varenie večere.

2. Aktuálne

Aktualne domace obleceniehesper fox
Je lákavé kúpiť si župan s drobnou kvetinovou potlačou ako pred 20 rokmi, ale neodporúčame podľahnúť tejto túžbe. Aj na doma by ste mali vyberať aktuálne alebo aspoň základné oblečenie, nie outfity zo šatníka z 90. rokov.

3. Úhľadné

Úhľadné domáce oblečenieoshyo
Chlapské vyťahané tričko, stará mikina s dierami, nohavice, ktoré už dávno mali ísť do koša, sveter so škvrnami od vína – doma sme zvyknutí nosiť to, čo nám nie je ľúto. To je mínus pre sebavedomie a plus pre rozvoj komplexov.

4. Relevantné

Relevantné domáce oblečeniepour les femmes
Pri zostavovaní pohodlnej domácej kapsule je dôležité zohľadniť váš životný štýl a veci, ktoré doma robíte. Vyčleňte rôzne súpravy na upratovanie, varenie, príjemné večery, chodenie do sprchy a iné situácie.

Dodržiavanie týchto 4 zásad šatníka vám pomôže byť doma štýloví a zakaždým spokojní so svojím outfitom.

Aké veci sú vhodné pre dom

Zistili sme, že domáce oblečenie by malo byť pohodlné, aktuálne, úhľadné a vhodné na domáce práce. Teraz si prejdeme konkrétne položky, ktoré sa môžu stať základom domácej kapsuly.

Úplet

Úpletové súpravy alebo jednotlivé kusy sú krásne domáce oblečenie, pre ktoré nemusíte obetovať pohodlie. Oblečenie z úpletu je príjemné na telo a dobre sa naťahuje. Preto neprekáža pri vykonávaní domácich prác ani pri relaxe po celodennej práci.

Ideálnou možnosťou je pletený odev bez množstva detailov. Základné farby, pastelové a tmavé odtiene sú vhodné pre jemné domáce outfity.

A tiež výber pletených vecí je obrovský – šaty, svetre a nohavice, sukne, šortky, topy, kardigány. Táto rozmanitosť vám umožní zostaviť si štýlový domáci outfit podľa vlastných preferencií.

Úpletové súpravylake pajamas
Flanelová nočná košeľatchibo

Šaty

Rovnako ako v prípade úpletov odporúčame vyberať domáce šaty v základných, pokojných farbách. Detaily by mali byť obmedzené na minimum – koniec koncov, hovoríme o domácom štýle obliekania, a nie o parádnom víkendovom štýle.

Praktické štýly na doma: zavinovacie šaty, košeľové šaty. V lete alebo keď je doma teplo, sú vhodné tričkové šaty.

Tričká

Najlepšou voľbou sú jednofarebné voľné tričká. Ako už bolo spomenuté, domáce oblečenie by malo byť pohodlné a nemalo by obmedzovať pohyb. Preto by sa v kapsule malo nachádzať tričko pánskeho strihu. Kombinuje sa so športovými nohavicami alebo šortkami.

Šortky

Majiteľky štíhlych nôh si môžu dovoliť šortky. V predaji sú domáce obleky pre ženy so šortkami. Krátke šortky z úpletu alebo bavlny sú ideálne na leto.

Objemné svetre a kardigany

Na jeseň a v zime sa nezaobídete bez teplého a pohodlného svetra. Oversize svetre s výstrihom do V vyzerajú vo vašom šatníku harmonicky – sú pohodlné a štýlové zároveň. Dlhý kardigán sa dá ľahko obliecť na pyžamo alebo topy.

Pyžamo

Pyžamo domáce oblečenieVictoria’s Secret
Pyžamo sa dá použiť ako domáce oblečenie – stačí si kúpiť samostatnú súpravu. Ak chcete svojho muža potešiť, pozrite sa na hodvábne súpravy v štýle Victoria’s Secret – krásne priliehajú k telu a vytvárajú ženský imidž. Na teplé ročné obdobie si vyberte súpravu topov a šortiek a na zimu súpravu košele a dlhých nohavíc.

Pyžamo je vhodné aj na nosenie po sprche alebo kúpaní – je skvelou alternatívou froté županu. Na županoch nie je nič zlé, ale sú prechodným odevom medzi sprchou a šatňou.

Obuv

etam-slippersEtam
Venujte pozornosť svojej obuvi, najmä v zime, keď môže byť podlaha chladná. Ak chcete doma vyzerať štýlovo, vyhnite sa nadmerne veľkým papučiam – môžu zničiť aj krásne oblečenie. Elegantné kožušinové páry, ako aj domáce balerínky alebo Uggs budú štýlovou náhradou.

Doplnky

Silk Eye Maskeberjey
Áno, áno, váš domáci šatník by mal obsahovať aj doplnky. Samozrejme, tašky, rukavice alebo šatky tu nie sú potrebné. Domáce doplnky sú ponožky a pančuchový tovar, ako aj šperky alebo praktické doplnky do vlasov.

Na rôzne beauty procedúry si zaobstarajte pekné kozmetické čelenky na úpravu vlasov.

Kde nakúpiť štýlové domáce oblečenie

intimissimi

inmtimissimi domáce oblečenie

OYSHO

OYSHO-domáce-oblečenie

Victoria’s Secret

Victoria's Secret

PALMERS

PALMERS

LAKE

LAKE-domáce-oblečenie

POUR LES FEMMES

POUR LES FEMMES

Hesper Fox

Hesper Fox 2023

Eberjey

Eberjey-domáce-oblečenie

LUNYA

LUNYA

P.J. Salvage

P.J. Salvage

Etam

Etam-domáce-oblečenie

Tchibo

Tchibo-domáce-oblečenie

Chyby pri zostavovaní domácej kapsuly

Zostaviť štýlovú domácu kapsulu nie je ťažké, ak sa budete riadiť odporúčaniami z vyššie uvedeného zoznamu, budete sledovať aktuálnosť oblečenia a včas obnovovať šatník. V počiatočných fázach sa však chyby stávajú.

  1. Šatník nezodpovedá životnému štýlu. Častou chybou je, že si ženy vyberajú nesprávne veci. Ak napríklad často prijímate hostí, je zvláštne vytvárať kapsulu založenú na sexi hodvábnom pyžame. Veci by mali zodpovedať charakteru vášho života.
  2. Šatník sa aktualizuje len zriedka. Na to, aby ste doma vyzerali krásne, nestačí len zostaviť kapsulu. Musíte ju tiež pravidelne aktualizovať a zbaviť sa nepodstatných alebo zastaraných vecí. Revíziu robte každých 3-6 mesiacov a oblečenie včas vymeňte.
  3. Nepohodlné oblečenie. Je dôležité nájsť rovnováhu medzi krásou a pohodlím, pretože domáce oblečenie je určené nielen na relaxáciu, ale aj na rôzne domáce práce.
  4. Oblečenie sa medzi sebou nekombinuje. Aby ste vyzerali vždy inak, vytvárali štýlové outfity a obliekali sa podľa počasia a nálady, je dôležité zostaviť si domácu kapsulu, ktorá veci dokonale kombinuje.

Dobre premyslená súprava oblečenia rieši problém s výberom a pomáha vám prepínať z jednej činnosti na druhú. Do práce sa ľahšie naladíte v strohom oblečení: nohavice s elastickým pásom, jednofarebné šaty a svetre. Na oddych, hru s deťmi a stretnutie s hosťami sa hodí mäkký úpletový oblek. A na bežné upratovanie je lepšie nosiť tričko a priliehavé športové nohavice, ktoré nie je škoda zašpiniť.

Fashionista | Last Updated:   July 21, 2023