Black Friday NotinoBlack Friday Notino
Jesenná kapsula do kancelárie – Elegantné a trendové outfity do práce

Jesenná kapsula do kancelárie – Elegantné a trendové outfity do práce

Choďte do práce v oblečení, v ktorom budete vyzerať a cítiť sa ako profesionál pripravený na veľké veci!

Základnú kapsulu s položkami si môžete vyzdvihnúť do práce alebo na každý deň. Dnes sa pozrieme na to, ako zostaviť pracovné outfity na jeseň. Nezáleží na tom, kde trávite svoj pracovný čas – v kancelárii obrovskej korporácie, v malej charitatívnej organizácii alebo dokonca doma. V každom prípade sa musíte vhodne obliecť, aby ste boli produktívni – aby ste nielen vyzerali profesionálne, ale aby ste sa aj vhodne cítili.

Ak ste si už prečítali náš článok o kapsulovom pracovnom šatníku, máte predstavu o tom, aké oblečenie by ste mali nosiť do kancelárie. V tomto článku vám na príklade jesennej kapsuly ukážeme, ako zostaviť módne oblečenie do práce, aby ste v kancelárii vyzerali elegantne, statusovo a nie nudne.

Ako v kancelárii vyzerať elegantne, statusovo a štýlovo?

Nie vždy je možné zvážiť všetky faktory samostatne. Preto sme pre vás dnes pripravili túto minimalistickú jesennú kapsulu s príkladmi outfitov do práce, aby ste mali na pamäti nápady na oblečenie. Jemné tóny a moderné strihy sú nadčasové, takže táto kapsula môže byť pre vás dobrou investíciou.
  • Pridanie aktuálnych štýlov
  • Zavedenie menej známych farieb
  • Vyberte si menej obvyklé kombinácie
  • Uprednostnite kvalitné materiály
  • Používajte modernú obuv a doplnky

Nápady na pracovné outfity


Ak má vaša spoločnosť prísny dress code, musíte ho dodržiavať, aj keď sa vôbec nehodí k vášmu osobnému štýlu. V takýchto prípadoch odporúčam vytvoriť si samostatnú jesennú kapsulu do práce, aby ste nemuseli každé ráno otvárať šatník a premýšľať, čo si obliecť do kancelárie. Okrem toho tak môžete vo voľnom čase nosiť len to, čo sa vám hodí, a neskončíte so šatníkom plným oblečenia vhodného do kancelárie, z ktorého nie ste nadšení.

Uvoľnený dress code

Typické pre mladé začínajúce podniky a malé spoločnosti, ako aj pre vedecké a kreatívne oblasti. Hlavnou stratégiou je vybrať si k bežnému oblečeniu niekoľko strohších vecí.

Ak pracujete v spoločnosti bez tradičného dress code, máte oveľa väčšiu voľnosť, pokiaľ ide o vzhľad. Avšak aj v prípade, že neexistuje písomný kódex obliekania, väčšina spoločností sa stále riadi nepísanými pravidlami. A pre človeka, ktorý sa k tímu pripojil nedávno, niekedy nie je ľahké sa v týchto pravidlách zorientovať. Po úspešnom pracovnom pohovore alebo keď idete prvýkrát do nového zamestnania, dobre sa poobzerajte okolo seba – ako sú oblečení vaši kolegovia?

Práca z domu

A teraz niekoľko rád pre slobodné povolania, študentov a podnikateľov. Naša rada pre vás znie: zaraďte do svojho šatníka pohodlné oblečenie, v ktorom sa napriek tomu budete cítiť sústredenejšie a lepšie. Oblečenie by malo byť pohodlné a funkčné a mali by ste sa v ňom cítiť ako sebavedomý profesionál.

Tipy na zostavenie pracovnej kapsuly


UROBTE REVÍZIU

Pre tých, ktorí pracujú na plný úväzok v spoločnosti s voľným dress kódom, zvyčajne odporúčame mentálne rozdeliť šatník na tri časti:

  1. Veci, ktoré sa dajú nosiť v práci aj mimo nej.
  2. Veci, ktoré sú prijateľné len mimo pracovného prostredia a nosia sa len cez víkendy a večer.
  3. Formálnejšie kúsky, ktoré sa kupujú špeciálne do kancelárie a kombinujú sa s predmetmi z prvej kategórie.

Začnite tým, že si prejdete svoj šatník a vyberiete si všetky veci, ktoré by ste si mohli obliecť do kancelárie: základné topy, košele, nohavice, sukne a šaty v správnej dĺžke a farbe. Patria do prvej kategórie: môžete ich kombinovať s inými predmetmi a nosiť ich v kancelárii, ale aj večer alebo cez víkend.

KÚPIŤ PÁR VECÍ DO KANCELÁRIE

Keď zistíte, ktoré kúsky z vášho šatníka patria do prvej kategórie, budete vedieť, čo vám ešte chýba, aby ste (1) vyplnili nedostatky a (2) vniesli doň rozmanitosť. Ak sa váš štýl príliš nevzdialil od neformálneho kancelárskeho obliekania, možno nebudete musieť investovať do veľkého množstva vecí – stačí vám sako, topánky a niekoľko košieľ.

Aj keď vaša spoločnosť nevyžaduje, aby zamestnanci dodržiavali prísny dress code, je dobré mať po ruke aspoň jeden biznis oblek. Možno ho budete potrebovať pri špeciálnych príležitostiach, ako sú konferencie alebo stretnutia s investormi. Len sa uistite, že máte sako a nohavice na mieru, dobré topánky a pár skromne vyzerajúcich košele.

NEŠETRITE NA POHODLNOM OBLEČENÍ

Oblečenie na prácu z domu nemusí byť trendové, ale aj tak sa v ňom musíte cítiť sebaisto a upravene. Mäkké, ale pekné tričká, dlhé svetre, pohodlné nohavice, voľné košele a čokoľvek iné, čo je pohodlné, ale odráža váš štýl a osobnosť, urobí svoje.

PRACOVNÉ OBLEKY BY MALI BYŤ PO RUKE.

Aj keď pracujete z domu, niekedy budete musieť vyraziť na stretnutia s klientmi a iné schôdzky, preto sa uistite, že máte v šatníku niekoľko pracovných oblekov na túto príležitosť. Ak chcete zistiť, koľko formálneho oblečenia potrebujete, pozrite sa do svojho pracovného kalendára a zistite priemerný počet obchodných stretnutí za mesiac. Pravdepodobne budete potrebovať jednoduché sako, pár košieľ a topánky na podpätku.

AKO OŽIVIŤ SVOJ LOOK POMOCOU DOPLNKOV

Ak chcete svoj pracovný outfit trochu oživiť bez toho, aby ste porušili dress code, použite doplnky a stylingové triky. Porozmýšľajte, ktoré veci z vášho bežného šatníka by mohli urobiť vaše kancelárske oblečenie zaujímavejším: nejaké nenápadné šperky, výrazný náhrdelník, krásny opasok, okuliare, hodinky, lak na nechty alebo svetlý top v kombinácii s neutrálnejším sakom alebo svetrom urobia svoje.

Fashionista | Last Updated:   September 26, 2022