Black Friday NotinoBlack Friday Notino
Hlavná farba roku 2022 “Very Peri” a ako ju nosiť

Hlavná farba roku 2022 “Very Peri” a ako ju nosiť

Inštitút farieb Pantone vydal svoj verdikt a určil najžiadanejšiu farbu roka. Poradíme vám, s čím ju nosiť, a navrhneme vám, aby ste si vybrali módny kúsok v tomto sviežom, čistom a štýlovom odtieni.

Pantone Colour Institute každoročne vyberá svoju obľúbenú farbu. Odborníci analyzujú svetové trendy (nielen na prehliadkových mólach) a zisťujú, ktorá farba sa teší najväčšej pozornosti. Minulý rok nebolo možné vybrať jedného víťaza a odborníci sa rozhodli vybrať dva odtiene naraz, ale tento rok bola dilema vyriešená okamžite.

Farba Very Peri s číslom 17-3938 sa tak stala farbou roka 2022. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Pantone po prvýkrát vo svojej 22-ročnej histórii vytvorila úplne nový odtieň, ktorý kombinuje pokojnú modrú s energickým červeným.

Hlavná farba roku 2022 Very Peri a ako ju nosiť

Rozhodnutie odborníkov nerevidovať archívy, ale vytvoriť niečo nové, bolo inšpirované technológiou budúcnosti, digitálnym vekom, kreativitou a realitou pandémie, ktorá trvá už dva roky. Podľa odborníkov veľmi Peri symbolizuje globálneho ducha doby a transformáciu, ktorou prechádzame.

“Digitálny dizajn nám pomáha posúvať hranice reality tým, že nám otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta, v ktorom môžeme skúmať a vytvárať nové farebné možnosti,” vysvetlila spoločnosť Pantone. – Trendy v hrách, zvyšujúca sa popularita metavesmíru a rast umeleckej komunity v digitálnom priestore – Pantone 17-3938 Very Peri ilustruje spájanie moderného života a to, ako sa farebné trendy v digitálnom svete prejavujú vo fyzickom svete a naopak.”

Hlavná farba roku 2022 Very Peri a ako ju nosiť
Výber odborníkov sa nemohol lepšie zhodovať s názorom dizajnérov. Celá fialová paleta je na vrchole trendov už niekoľko sezón a je jasné, že v budúcom roku dosiahne svoj vrchol.Avšak aj tí, ktorí nesledujú trendy a dávajú prednosť klasickým veciam a odtieňom, by sa mali na tento odtieň pozrieť bližšie.

Jemný odtieň levandule je jedným z mála, ktorý sa hodí rovnako dobre do bežného šatníka ako do večernej kapsuly. Ak dávate prednosť jednoduchému a minimalistickému štýlu, získajte si mini kabelku, ktorá úspešne spestrí aj tie najnedostatočnejšie outfity. Ak dávate prednosť jednoduchému a minimalistickému štýlu, získajte mini kabelku, ktorá úspešne zmení aj ten najjednoduchší outfit.

Ak ste pripravení experimentovať, kľudne si oblečte total-look v levanduľovej farbe – vyzerá jasne a kompletne, ale nie je príliš nápadný a nebude priťahovať príliš veľa pozornosti. Skvelým kompromisom sú fialové šaty alebo klasické saká, ktoré môžu v rôznych štýloch vyzerať rôzne.

Ako kombinovať farbu roka

ODTIENE FIALOVEJ FARBY

ODTIENE FIALOVEJ FARBY
Je to kombinácia v rámci vlastnej škály. Tento gradient dodáva vzhľadu hĺbku a objem. Možno ho zriediť kvapkou smaragdovej farby.

ODTIENE HNEDEJ FARBY

ODTIENE HNEDEJ FARBY
Kombinácia zemitého a nebeského. A ak sa vám táto kombinácia zdá protikladná, zvážte kombinácie so zlatou, čokoládovou, gaštanovou.

PASTELOVÉ ODTIENE

PASTELOVÉ ODTIENE
Svetlo nebesky modrá, mentolová a stará ružová nádherne zvýraznia jemnosť a rafinovanosť Very Peri.

Módne oblečenie vo farbe Very Peri

Fashionista | Last Updated:   March 9, 2022