Hlavná farba roku 2022 “Very Peri” a ako ju nosiť

Hlavná farba roku 2022 “Very Peri” a ako ju nosiť

Inštitút farieb Pantone vydal svoj verdikt a určil najžiadanejšiu farbu roka. Poradíme vám, s čím ju nosiť, a navrhneme vám, aby ste si vybrali módny kúsok v tomto sviežom, čistom a štýlovom odtieni.

Každú sezónu nám dizajnéri ponúkajú desiatky, ak nie stovky rôznych farieb a kombinácií, z ktorých si vyberáme tie najobľúbenejšie a s radosťou ich nosíme každý deň. Niektorí ľudia uprednostňujú tmavé a pochmúrne palety, iní radi experimentujú s neónovými a farebnými paletami. Výber vlastnej palety je samozrejme vecou vkusu, ale jednej farbe sa vždy venuje osobitná pozornosť.

Pantone Colour Institute každoročne vyberá svoju obľúbenú farbu. Odborníci analyzujú svetové trendy (nielen na prehliadkových mólach) a zisťujú, ktorá farba sa teší najväčšej pozornosti. Minulý rok nebolo možné vybrať jedného víťaza a odborníci sa rozhodli vybrať dva odtiene naraz, ale tento rok bola dilema vyriešená okamžite.

Farba Very Peri s číslom 17-3938 sa tak stala farbou roka 2022. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Pantone po prvýkrát vo svojej 22-ročnej histórii vytvorila úplne nový odtieň, ktorý kombinuje pokojnú modrú s energickým červeným.

Hlavná farba roku 2022 Very Peri a ako ju nosiť

Rozhodnutie odborníkov nerevidovať archívy, ale vytvoriť niečo nové, bolo inšpirované technológiou budúcnosti, digitálnym vekom, kreativitou a realitou pandémie, ktorá trvá už dva roky. Podľa odborníkov veľmi Peri symbolizuje globálneho ducha doby a transformáciu, ktorou prechádzame. “Digitálny dizajn nám pomáha posúvať hranice reality tým, že nám otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta, v ktorom môžeme skúmať a vytvárať nové farebné možnosti,” vysvetlila spoločnosť Pantone. – Trendy v hrách, zvyšujúca sa popularita metavesmíru a rast umeleckej komunity v digitálnom priestore – Pantone 17-3938 Very Peri ilustruje spájanie moderného života a to, ako sa farebné trendy v digitálnom svete prejavujú vo fyzickom svete a naopak.”

Hlavná farba roku 2022 Very Peri a ako ju nosiť
Výber odborníkov sa nemohol lepšie zhodovať s názorom dizajnérov. Celá fialová paleta je na vrchole trendov už niekoľko sezón a je jasné, že v budúcom roku dosiahne svoj vrchol.Avšak aj tí, ktorí nesledujú trendy a dávajú prednosť klasickým veciam a odtieňom, by sa mali na tento odtieň pozrieť bližšie.

Jemný odtieň levandule je jedným z mála, ktorý sa hodí rovnako dobre do bežného šatníka ako do večernej kapsuly. Ak dávate prednosť jednoduchému a minimalistickému štýlu, získajte si mini kabelku, ktorá úspešne spestrí aj tie najnedostatočnejšie outfity. Ak dávate prednosť jednoduchému a minimalistickému štýlu, získajte mini kabelku, ktorá úspešne zmení aj ten najjednoduchší outfit.

Ak ste pripravení experimentovať, kľudne si oblečte total-look v levanduľovej farbe – vyzerá jasne a kompletne, ale nie je príliš nápadný a nebude priťahovať príliš veľa pozornosti. Skvelým kompromisom sú fialové šaty alebo klasické saká, ktoré môžu v rôznych štýloch vyzerať rôzne.

Ako kombinovať farbu roka

ODTIENE FIALOVEJ FARBY

ODTIENE FIALOVEJ FARBY
Je to kombinácia v rámci vlastnej škály. Tento gradient dodáva vzhľadu hĺbku a objem. Možno ho zriediť kvapkou smaragdovej farby.

ODTIENE HNEDEJ FARBY

ODTIENE HNEDEJ FARBY
Kombinácia zemitého a nebeského. A ak sa vám táto kombinácia zdá protikladná, zvážte kombinácie so zlatou, čokoládovou, gaštanovou.

PASTELOVÉ ODTIENE

PASTELOVÉ ODTIENE
Svetlo nebesky modrá, mentolová a stará ružová nádherne zvýraznia jemnosť a rafinovanosť Very Peri.

Módne oblečenie vo farbe Very Peri

by admin | Last Updated:   March 9, 2022