Black Friday NotinoBlack Friday Notino
História značky Max Mara

História značky Max Mara

Max Mara, najväčší taliansky módny dom, je známy po celom svete a je synonymom luxusu, štýlu a kvality. Ale vedeli ste, že všetko sa začalo u jedného muža a jeho priekopníckej vízie cenovo dostupnej módy?

Max Mara je talianska dizajnérska spoločnosť založená v roku 1951. História tejto svetoznámej značky oblečenia je zaujímavá.

Dnes je MaxMara jednou z najúspešnejších a najvplyvnejších značiek v oblasti módy. Počet fanúšikov na celom svete neustále rastie vďaka kompetentnej a vyváženej politike vedenia spoločnosti. Najznámejšou značkou MaxMara sa stala vďaka svojim kabátom.

V priebehu rokov spoločnosť spolupracovala s mnohými medzinárodne známymi dizajnérmi, ktorí pre MaxMaru vytvorili nádherné kolekcie.

Pozadie vzniku značky

Marina Rinaldi bola babičkou slávneho talianskeho módneho návrhára Achilla Maramotti. Mala vlastný malý ateliér, kde šila dámske šaty na objednávku. Bola virtuóznou krajčírkou. Dokázala urobiť akúkoľvek objednávku pre akúkoľvek ženu a jej sláva sa čoskoro rozšírila ďaleko za hranice mesta, v ktorom žila.

Táto žena a šaty, ktoré ušila, sa stali slávnymi. Marínina dcéra pokračovala v práci svojej matky. V 20. rokoch 20. storočia si Julia otvorila vlastnú školu módneho návrhárstva a vydala sériu učebníc teórie šitia.

Samotnú značku Max Mara založil syn Julii, Achille Maramotti. Mladý muž vyštudoval právo, ale jeho “dedičstvo” a láska k móde mu zabránili v štúdiu práva. Bolo to v povojnových časoch, keď sa celá infraštruktúra Európy a najmä Talianska mala rekonštruovať.

Veľmi skoro sa mladý muž zamestnal v spoločnosti, ktorá sa zaoberala šitím a predajom oblečenia, kde získal dostatok skúseností. Potom si mohol založiť vlastnú spoločnosť. V roku 1951 sa tak zrodila nová talianska značka Max Mara.

História Max Mara

Vtedy sa Achille rozhodol urobiť vážny krok a otvoriť si vlastný obchod s módou. V 50. rokoch 20. storočia sa oblečenie vyrábalo väčšinou na objednávku, takže obchod sa možno nestal populárnym. Maramotti sa rozhodol vsadiť na demokratické ceny a mal úspech.

Achille Maramotti sa inšpiroval parížskou haute couture. Trendy francúzskych dizajnérov prebral cez prizmu svojho videnia a vytvoril niečo nové, kombinujúc taliansky štýl a francúzske motívy. Mladý podnikateľ si pre svoje výrobky vybral prírodné materiály a klasické strihy. Táto kombinácia zaručila úspech na trhu v Taliansku.

História značky Max Mara

V roku 1951 sa objavila aj prvá kolekcia MaxMara. Zahŕňala elegantné kabáty a oblek. Táto línia oblečenia sa vyznačovala čistým strihom, neutrálnymi odtieňmi a vysokou kvalitou. Designer zdôraznil, že Max Mara ponúka štýlové oblečenie pre obyčajné ženy, v ktorom budú vyzerať ako filmové hviezdy.

Prvá kolekcia obsahovala známy kabát Camel. Maramotti vytvoril kabát rovného strihu s čistou siluetou. Kabát si okamžite získal popularitu vďaka svojej krátkosti a pohodliu.

Camel kabat Max Mara
V 60. rokoch 20. storočia začala spoločnosť Max Mara priemyselnú výrobu dámskeho oblečenia. Sortiment výrobkov sa výrazne rozšíril. Popri kabátoch Camel sa stali populárnymi aj elegantné športové súpravy.

V roku 1965 začala MaxMara zamestnávať medzinárodne uznávaných návrhárov. Slávni módni dizajnéri ako Karl Lagerfeld, Leeson Bonfils, Guy Poulain, Graziella Fontana a mnohí ďalší boli pozvaní, aby vytvorili kolekcie v rôznych obdobiach. Mali veľký vplyv na hodnotu a uznanie značky.

V roku 1969 Max Mara uviedol na trh ďalšiu kolekciu s názvom Sportmax. Línia bola zameraná na mladé dievčatá a ženy vo veku 18 až 30 rokov. Kolekcia sa takmer okamžite stala veľmi populárnou. Tak veľmi, že sa rozrástla na nezávislú odevnú značku.

V 70. rokoch minulého storočia Max Mara vytvoril dvojradový kabát 101801 s kimonovými rukávmi, ktorý sa neskôr stal ikonou a vizitkou značky. Bola vyrobená z ťavej srsti, takže bola veľmi teplá a pohodlná na nosenie.

Kabát navrhla dizajnérka Anna Maria Beretta. Jej meno sa do histórie značky zapísalo vďaka vytvoreniu tohto modelu. Kabát je stále súčasťou každej zimnej kolekcie Max Mara.

V roku 1981 značka uviedla na trh líniu oblečenia pre ženy plus-size. O rok neskôr vznikla kolekcia Max Mara Weekend, ktorá pozostávala z pohodlného oblečenia pre voľný čas a každodenný život. Stala sa tiež samostatnou značkou pod názvom Max&Co.

101801 Max Mara kabat

Achille Maramotti zomrel v roku 2002. Muž prenechal módny dom svojim deťom. Značka je dodnes silná a mimoriadne obľúbená po celom svete.

Kolekcie Max Mara


S-MAX

S’-Max-Mara

S-MAX je cenovo výhodnejšia línia oblečenia Max Mara, ktorá bola predstavená v roku 1999. Zameriava sa na casual štýl. Kolekcia S-MAX je takmer identická s kolekciou Max Mara, ale stojí o niečo menej.

Max Mara Weekend

Max Mara Weekend

Kolekcia bola vytvorená v roku 1984 ako skúšobný projekt. Táto línia prešla dlhým vývojom a dnes predstavuje kompletný šatník pre ženy na dovolenke, ktoré chcú vyzerať štýlovo. Max Mara Weekend predstavuje vrchné oblečenie, tričká, džínsové modely, košele a úplety, ako aj doplnky. Kolekcia spája eleganciu s komfortom.

Sportmax

Sportmax max mara

Kolekciu vytvoril Achille pod vplyvom londýnskej módy. V spolupráci s Laurou Lusuarti Maramotti predstavil novú líniu oblečenia Sportmax pre mladé ženy, ktoré by chceli svojmu každodennému štýlu dodať trochu individuality. Značku Sportmax charakterizujú rôzne textúry, asymetrické strihy a zložité detaily.

Max&Co

Max&Co Max Mara

Kolekcia je určená mladým ženám, ktoré chcú spojiť ženskosť a hravosť v jednom vzhľade. Táto línia oblečenia sa vyznačuje neobvyklými odtieňmi, strihmi a materiálmi. Cena je dostupnejšia ako v prípade niektorých kolekcií Max Mara.

Marina Rinaldi

Marina Rinaldi Max Mara

Kolekcia je pomenovaná po starej mame Achilla Maramotti. Bola prvou značkou Max Mara, ktorá ponúkla štýlové kúsky pre ženy plus size. Modely sú navrhnuté tak, aby zvýraznili tvary dievčat a ukázali, že dámy môžu byť krásne bez ohľadu na svoju veľkosť.

Marella

MARELLA Max Mara

Táto línia mierne pripomína prvú kolekciu Max Mara, ale líši sa cenou a materiálmi. Práve Marella zaviedla oblečenie pre dievčatá nízkeho vzrastu. Kolekcia je ideálna pre elegantné ženy, ktoré milujú efekt nedbalej elegancie vo svojom oblečení.

Max Mara dnes

Značka naďalej teší svojich fanúšikov novými modelmi štýlového oblečenia pre ženy. V súčasnosti spoločnosť ponúka vrchné oblečenie, svadobné šaty, obuv, šperky, parfumy a doplnky. Max Mara používa len kvalitné materiály a pri navrhovaní modelov dodržiava lakonický strih.

Za jeden deň značka ušije približne 450 kabátov z prírodnej vlny. Približne 20 % každého kusu sa vyrába ručne. Max Mara každoročne pripravuje dve kolekcie: jeseň-zima a jar-leto. Každú sezónu sa ušije 300 až 3 000 modelov.

Táto luxusná značka umožňuje ženám nielen vyzerať štýlovo, ale cítiť sa čo najpohodlnejšie.

Fashionista | Last Updated:   November 22, 2022