Black Friday NotinoBlack Friday Notino
Štýlové nápady, ako nosiť bielu základnú košeľu

Štýlové nápady, ako nosiť bielu základnú košeľu

Biela košeľa rovného strihu vedie ako univerzálny odev, ale jej funkčnosť sa dá rozšíriť o nové, neštandardné nápady.

Klasická košeľa sa hodí ku každej ženskej postave a dokonale doplní každý look. Dámske blúzky a košele doplnili dámske šatníky pomerne nedávno, ale okamžite si získali pozornosť módneho sveta vďaka svojej univerzálnosti a schopnosti urobiť akýkoľvek vzhľad luxusným.

Košele sa hodia pre každú modernú ženu: môžete ich nosiť na schôdzky, výlety, do kancelárie alebo na dôležité udalosti. Najdôležitejšie je nájsť najzákladnejší model, ktorý bude vyzerať bezchybne vo všetkých vašich obľúbených outfitoch.

Ako si vybrať základné dámske košele

základná biela košeľa COS
Dobrá klasická košeľa vyzerá jednoducho a zároveň štýlovo. Základné kritériá pre jeho výber sú tieto:

  1. Hrubý, nepriehľadný materiál s vysokým podielom prírodnej tkaniny
  2. Rovný strih bez asymetrie, presahov alebo objemných rukávov
  3. Štandardná dĺžka rukávov a klasický golier
  4. Na manžetách a golieri nie sú žiadne ozdobné ani výrazné detaily
Biela košeľa sa najlepšie hodí do základného šatníka, ale je dobré mať v zásobe aj čiernu farbu – hodí sa na úplne čierne (total black) outfity a nápady s kontrastným oblečením.

Rovný strih sa považuje za klasický strih, pretože dobre sedí každej postave. Priliehavé modely sú vhodné len pre štíhly pás alebo naopak pre obdĺžnikový tvar. Dokonca aj pánske košele rovného strihu dokonale zvýrazňujú ženskú siluetu.

Výhodou priliehavých modelov je, že sa stále považujú za základný kúsok šatníka, aj keď sa nehodia ku všetkému. Ak máte pocit, že sa táto košeľa k vám hodí, neváhajte si ju vziať.

Ak sa vám klasická biela košeľa zdá rovnako nudná ako požičanie si pánskeho modelu, zvážte blúzkové košele. Od bežných košieľ sa líšia ľahším materiálom, ktorý dodáva vzhľadu viac jemnosti a vzdušnosti. Tieto blúzky sú často vyrobené z hodvábu, saténu, krepu a môžu byť priehľadnejšie ako klasické blúzky.

Košeľa sa hodí do každého štýlu a bude vždy v móde. Dôležité je vedieť, ako ju skombinovať s inými kusmi oblečenia a vybrať správne doplnky. A čo je najlepšie, váš štýl bude vždy vyzerať nádherne.


Ako nosiť bielu základnú košeľu

Zastrčená základná biela košeľa

Zastrčená základná košeľa
Zastrčená košeľa: Kľúčom je nezabudnúť si vyhrnúť rukávy a rozopnúť 1 alebo 2 gombíky na vrchu, inak bude vzhľad príliš formálny a nie veľmi aktuálny.

Košeľa + rôzne modely sukní

Napriek svojmu uvoľnenému tvaru je základná objemná košeľa veľmi harmonická so sukňami, a to ako s dosť obtiahnutými, tak aj s ležérnejšími, napríklad so sukňou v tvare písmena A alebo s voľnou midi sukňou. Výhrou pre všetkých je sukňa v tvare ceruzky, s ktorou získate potrebný objemový kontrast.

Košeľa + rôzne modely sukní

Košeľa v kombinácii s akcentným oblečením

Košeľa v kombinácii s akcentným oblečením
Obyčajná biela košeľa, ako aj napríklad biele tričko, pôsobí veľmi dobre v kombinácii so štýlovou sukňou, netradične strihanými nohavicami alebo veľmi jasnou a výraznou farbou. Ak teda máte kúsok, ktorý sa ťažko kombinuje, skúste ho nosiť so základnou košeľou.

Oversize košeľa zaviazaná na uzol

Oversize košeľa zaviazaná na uzol
V kombinácii s vysokými džínsami, nohavicami alebo sukňami nie je potrebné košeľu zastrčiť (ak nejde o biznis štýl), môžete ju jednoducho zaviazať na uzol na úrovni pása.

Biela košeľa + objemné sako

Aj s sakom rovného pánskeho strihu vyzerá košeľa tiež skvele. Jedinou podmienkou je, že v tomto prípade je lepšie vyhnúť sa nadmernému objemu v dolnej časti obrazu, takže pre takýto outfit preferujte džínsy a úzke nohavice.

Biela košeľa + objemné sako

Základná biela košeľa + rolák

Základná biela košeľa + rolák
Nezabúdajte na všestrannosť košele pri skladaní vrstveného outfitu. Na casual alebo smart casual štýl ju skombinujte s rolákom zo 70. rokov. Na rozdiel od stereotypov sa biele košele dajú kombinovať s rolákmi akejkoľvek farby od krémovej po čiernu.

Variácia vrstvenia so základnou košeľou

Variácia vrstvenia so základnou košeľou
Použite aj klasickejšie možnosti vrstvenia s vašou obľúbenou košeľou. Takáto technika vizuálne vytvára efekt kompletného outfitu a zároveň pôsobí veľmi uvoľnene a inšpiruje sa štýlom parížskych žien.

Košeľa + letné šaty na ramienka

Na párty alebo akúkoľvek inú neformálnu udalosť si môžete košeľu obliecť pod šaty na ramienka alebo s úplne otvoreným výstrihom. Táto kolaborácia vyzerá pomerne nenápadne, ale nechýba jej sexepíl.

Košeľa + letné šaty na ramienka

Top s ramienkami v kombinácii s košeľou

Top s ramienkami v kombinácii s objemnou košeľou
Ak ste pripravení na ešte odvážnejší experiment, skúste si obliecť top na voľnú košeľu. Táto kombinácia pomôže zakryť nedokonalosti postavy a zanechá v looku prvok ženskosti.

Otvorené ramená + voľná košeľa

Otvorené ramená + voľná košeľa
Najjednoduchší spôsob, ako osviežiť look s košeľou v teplejších mesiacoch, je otvoriť ramená. Nebojte sa rozopnúť niekoľko vrchných gombíkov stiahnutím goliera. Môže to byť skvelá alternatíva k ostatnému letnému oblečeniu.

Oversized košeľa ako šaty

Aj z oversized košele môžete urobiť šaty. Ak sa chcete v odvážnom oblečení cítiť pohodlne, na vyváženie pridajte hrubé čižmy alebo sako v mužskom štýle.

Oversized košeľa ako šaty

Biela základná košeľa nosená naopak

Biela základná košeľa nosená naopak
Skúste obrátiť košeľu a zapnúť ju a základný vzhľad sa zmení na štýlový outfit. Okraje môžu byť v páse zastrčené alebo ponechané voľné. Alebo ak zauzlíte konce rozopnutej košele, získate originálny outfit na plážovú párty.

Fashionista | Last Updated:   April 5, 2022